
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Through Hole - Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Termination Post Length | 7 mm |
Stock: 2348
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03520
Ext.Price$0.03520
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03520 | $0.03520 |
| 10 | $0.01760 | $0.17600 |
| 50 | $0.01354 | $0.67700 |
| 100 | $0.01224 | $1.22400 |
| 500 | $0.01106 | $5.53000 |
| 1000 | $0.01030 | $10.30000 |
| 3000 | $0.00960 | $28.80000 |
| 5000 | $0.00894 | $44.70000 |
| 10000 | $0.00833 | $83.30000 |
| 30000 | $0.00776 | $232.80000 |
| 50000 | $0.00723 | $361.50000 |
